چراغ سبز تسلا برای پذیرش دوباره ارزهای دیجیتال

تسلا معتقد است که در بلندمدت رمزارزها می‌توانند جایگزینی برای پول نقد باشند و در همین راستا اعلام کرد که ممکن است به‌زودی دوباره رمزارزها را به‌عنوان راهی برای خرید خودروهای این شرکت در نظر بگیرد.

تسلا در فصلنامه‌ای که در سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارسال کرد، از احتمال از سرگیری تراکنش‌های ارزهای دیجیتال خبر داد؛ به این معنی که ممکن است به‌زودی دوباره پرداخت با رمزارزها را برای خرید خودروهای این شرکت قبول کند.

به گزارش cointelegraph، تسلا معتقد است که در آینده دارایی‌های دیجیتال ذخیره ارزش و ابزاری برای پرداخت محسوب خواهند شد:

دارایی‌های دیجیتال پتانسل این را دارند که در بلند‌مدت به ابزاری برای سرمایه‌گذاری و جایگزینی برای پول نقد تبدیل شوند.

تسلا در فروردین ۱۴۰۰ اعلام کرده بود که خودروهای تسلا را می‎‌توان با پرداخت بیت کوین خریداری کرد و هم‌زمان هم در سه‌ماهه اول ۲۰۲۱ (زمستان ۱۳۹۹)، ۱/۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد؛ این اقدامات تسلا را می‌توان قدم بزرگی برای پذیرش گسترده‌تر بیت‌کوین دانست.

مقاله‌ی مرتبط:

با‌این‌حال، اندکی بعد در اردیبهشت ۱۴۰۰، این شرکت اعلام کرد که به دلیل تأثیرات مخرب زیست‌محیطی استخراج بیت کوین، فعلا امکان خرید خودروهای تسلا با بیت کوین را متوقف می‌کند.

در ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰)، ایلان ماسک ایلان ماسک از امکان پذیرش دوباره‌ بیت کوین خبر داد و اعلام کرد که در صورت اطمینان از افزایش سهم مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر در استخراج بیت کوین، این رمزارز را دوباره به عنوان راهی برای خرید بیت کوین خواهد پذیرفت.

چراغ سبز تسلا برای پذیرش دوباره پرداخت با ارزهای دیجیتال هم‌زمان با انتشار خبر خرید صدهزار خودرو تسلا توسط هرتز کورپوریشن، باعث شد تا ارزش این شرکت برای اولین بار در تاریخ ارزش شرکت‌ها از یک تریلیون دلارعبور کند.

ماسک در توییت روز یکشنبه‌ خود اعلام کرد که تنها ارزهای دیجیتالی که به عنوان سرمایه در اختیار دارد، بیت کوین، اتریوم و دوج کوین است.

توییت ایلان ماسک

این توییت باعث ناراحتی طرفداران رمزارز شیبا اینو شد و هنگامی که کاربری از او درباره تعداد توکن‌های شیبایی که در اختیار دارد، سؤال کرد.

ماسک در پاسخ نوشت:

هیچی! فقط بیت کوین، اتریوم و دوج کوین.

آیا پذیرش دوباره رمزارزها برای خرید خودروهای تسلا، سهام این شرکت را باز هم افزایش خواهد داد؟ یا برعکس، پذیرش از سمت تسلا، به رشد رمزارزها کمک خواهد کرد؟

سوخت‌گیری با کارت هوشمند سوخت با مشکل مواجه شد: حمله سایبری یا مشکل فنی؟ مزیت‌ها و معایت مهم استفاده از ارزهای دیجیتال با عبور ارزش تسلا از یک تریلیون دلار، ایلان ماسک در یک روز ۳۶ میلیارد دلار ثروتمندتر شد بانک‌ها و تاجرها به‌زودی می‌توانند در شبکه‌ گسترده‌ مسترکارت، خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال را به مشتریانشان ارائه دهند چرا سرعت انجام تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین کم است و سریع‌ترین ارزهای دیجیتال کدام‌اند؟ منبع cointelegraph
متن خبر

درباره مهندسین برتر

مجتمع فنی آموزشی مهندسین برتر با 20 سال سابقه ، با ارائه مدرک فنی و حرفه ای با کد بین المللی و انجام تعمیرات تخصصی موبایل و توزیع قطعات موبایل فعالیت دارد .

ایمیل: info@gsmbartar.com

پیوند های مفید
نماد اعتماد
آدرس

آدرس آموزشگاه : استان البرز، شهر کرج، سه راه گوهر دشت، ابتدای بلوار یادگار امام، نبش کوچه شهید جوادی، ساختمان علی طبقه اول

تلفن آموزشگاه: 34452008 (026)

واتس اپ : 09395431515 ( مشاوره رایگان )

آدرس شعبه : استان البرز، شهر کرج، خیابان دانشکده، روبروی پاساژ دانشکده، نبش کوچه گلستان 

تلفن شعبه: 32283470 (026)

واتس اپ : 09027803311 ( مشاوره رایگان )

تمامی حقوق برای سایت مهندسین برتر محفوظ می باشد.

× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday