نماینده مجلس: اجازه نمی‌دهیم دریافت ای نماد الزامی شود

یک نماینده مجلس با اشاره به الزام دریافت ای‌نماد برای گرفتن درگاه پرداخت اعلام کرد مجلس با این اقدام مخالف است.

شاپرک دو آذرماه با ارسال ابلاغیه‌ای به شرکت‌های پرداختیار، آن‌ها را از ارائه درگاه پرداخت به کسب و کارهایی که ای‌نماد ندارند، منع کرد. با توجه به آنکه چنین اقدامی ای‌نماد را به تنها مرکز مجوزدهی کسب و کارهای آنلاین تبدیل می‌کند، صاحبان کسب و کارها و شرکت‌های پرداختیار اعتراض شدید خود با آن را اعلام کردند. بااین‌حال این الزام از چهارشنبه، سه آذر اجرایی شد. امروز ۶ آذر، محسن دهنوی، نماینده مجلس نیز مخالفت خود نسبت به این اقدام را اعلام کرد و در توییتی نوشت مجلس اجازه الزامی‌شدن دریافت ای نماد را تا زمان بررسی همه جوانب موضوع نخواهد داد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به تصویب قانون «تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار» اذعان کرد این طرح سعی در کاهش سختی‌های کارآفرینان داشته درحالی‌که اجبار به دریافت اینماد، سنگ بزرگی جلوی پای کارآفرینان و در تضاد با روح قانون‌ جدید است. به همین دلیل به‌گفته او: «تا زمان فراهم‌آمدن زیرساخت‌های لازم و بررسی همه جوانب، اجازه آن را نخواهیم داد.»

مقاله‌ی مرتبط:

دهنوی همچنین با تأکید بر اینکه داشتن نماد اعتماد الکترونیکی تضمین‌کننده یک کسب‌و‌کار نیست، به تجربه ورشکستگی سکه ثامن باوجود داشتن ای‌نماد اشاره کرد. او همچنین نوشت از ۳۵۰ هزار کسب‌وکار اینترنتی، ۷۰ درصد «ای‌نماد» دریافت نکرده‌اند. وی در ادامه نوشت:

نباید با مانع‌تراشی برای نخبگان و کارآفرینان، به مهاجرت جوانان و خروج سرمایه‌های ملی دامن زد.

رضا الفت‌نسب، عضو اتحادیه کسب وکارهای مجازی به زومیت می‌گوید این الزام اکنون اجرایی شده اما مجلس می‌تواند با پیگیری موضوع، از ادامه‌یافتن آن جلوگیری کند. الفت‌نسب همچنین نسبت به شنیده‌شدن مشکل کسب و کارهای آنلاین و تلاش برای حل آن ازسوی حاکمیت ابراز خرسندی کرد.

مدیرعامل دیوار به حبس قطعی محکوم شد مدیرعامل فرابورس: استارتاپ‌ها برای ورود به بازار سرمایه باید درصدی از سهام‌شان را وثیقه بگذارند بیش از یک میلیون نفر از دیجی کالا کتاب خریداری کرده‌اند شیپور: قیمت خانه در تهران در سال ۱۴۰۰ حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است کاهش تعرفه اینترنت رایتل منبع twitter
متن خبر

درباره مهندسین برتر

مجتمع فنی آموزشی مهندسین برتر با 20 سال سابقه ، با ارائه مدرک فنی و حرفه ای با کد بین المللی و انجام تعمیرات تخصصی موبایل و توزیع قطعات موبایل فعالیت دارد .

ایمیل: info@gsmbartar.com

پیوند های مفید
نماد اعتماد
آدرس

آدرس آموزشگاه : استان البرز، شهر کرج، سه راه گوهر دشت، ابتدای بلوار یادگار امام، نبش کوچه شهید جوادی، ساختمان علی طبقه اول

تلفن آموزشگاه: 34452008 (026)

واتس اپ : 09395431515 ( مشاوره رایگان )

آدرس شعبه : استان البرز، شهر کرج، خیابان دانشکده، روبروی پاساژ دانشکده، نبش کوچه گلستان 

تلفن شعبه: 32283470 (026)

واتس اپ : 09027803311 ( مشاوره رایگان )

تمامی حقوق برای سایت مهندسین برتر محفوظ می باشد.

× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday