فیسبوک حساب‌های درمعرض هک‌شدن را به استفاده از احراز هویت دومرحله‌ای مجبور می‌کند

فیسبوک اقداماتی انجام داده است تا برخی از کاربرانی که بیشتر در‌معرض خطر هک‌شدن قرار دارند، حساب‌های خود را در‌مقابل این عوامل مخرب از دست ندهند.

به‌نقل‌ از Reviewgeek، فیسبوک برای ایمن نگه‌داشتن برخی حساب‌های در‌معرض خطر، برنامه‌ی Protect خود را به‌روز می‌کند و به‌زودی کاربران ثبت‌نام‌شده را مجبور خواهد کرد تا احراز هویت دومرحله‌ای (2FA) را فعال کنند. حساب‌ها‌ی پرخطر سیاست‌مداران، فعالان حقوق بشر، روزنامه‌نگاران و سایر کاربران مشهور را شامل می‌شود.

در چند ماه آینده، فیسبوک اجرای این قانون را در سراسر جهان آغاز خواهد کرد و به آن نیاز خواهد داشت. از اواسط تا اواخر فوریه‌ی ۲۰۲۲، استفاده از احراز هویت دو‌مرحله‌ای برای حساب‌های درمعرض خطر هکرهای مخرب ابتدا برای کاربران آمریکایی اعمال خواهد شد.

این شرکت استفاده از برنامه‌های احراز هویت شخص ثالث را توصیه می‌کند و می‌گوید که در تلاش است تا ثبت‌نام و استفاده از 2FA را تاحدممکن بدون دردسر برای این گروه از افراد با ارائه‌ی تجربه کاربری و پشتیبانی بهتر انجام دهد. فیسبوک اعلام کرد که می‌داند برای متقاعدکردن همه‌ی کاربران به زمان نیاز دارد؛ به‌ویژه بسیاری از کاربرانی که اغلب به حساب‌های خود در این پلتفرم دسترسی ندارند.

فیسبوک اولین‌بار در سال ۲۰۱۸ برنامه‌ی Protect را آزمایش کرد و قبل از انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده‌ی آمریکا آن را به سیاست‌مداران آمریکایی پیشنهاد داد. با گذشت زمان، اکنون این شرکت در حال گسترش برنامه‌ی مذکور به سایر کاربران در‌معرض خطر مانند روزنامه‌نگاران و فعالان حقوق بشر است و در‌نهایت، به‌زودی برای کاربران بیش از ۵۰ کشور ازجمله هند دردسترس خواهد بود.

مقاله‌ی مرتبط:

به‌گفته‌ی ناتانیل گلیچر، رئیس سیاست امنیتی متا (فیسبوک سابق)، بیش از ۱٫۵ میلیون از این حساب‌ها قبلا در برنامه Protect ثبت‌نام و ۹۵۰ هزار نفر از آن‌ها احراز هویت دو‌مرحله‌ای (2FA) را فعال کرده‌اند. او همچنین خاطرنشان کرد که حتی فراتر از حساب‌های Protect، از لایه‌ی امنیتی اضافی استفاده می‌شود.

درحال‌حاضر، تنها حدود ۴ درصد از کاربران ماهانه این قابلیت را برای حساب‌های خود فعال کرده‌اند. فیسبوک اکنون برای ملزم‌کردن کاربرانی که در Protect ثبت‌نام نکرده‌اند، هیچ برنامه‌ای ندارد تا 2FA را به حساب‌های خود اضافه کنند.

واتساپ و iMessage بیشترین اطلاعات را دراختیار FBI قرار می‌دهند فضای کاری در فیسبوک چگونه است؟ معرفی شهر کارمندان فیسبوک Valve از تلاش برای پیشرفت متاورس دست می‌کشد الگوریتم‌های رمزنگاری مقاوم در برابر رایانش کوانتومی ۱۹۰ اپلیکیشن اندروید حاوی بدافزار تروجان ۹٫۳ میلیون بار روی دستگاه‌های اندرویدی نصب شده است منبع reviewgeek
متن خبر

درباره مهندسین برتر

مجتمع فنی آموزشی مهندسین برتر با 20 سال سابقه ، با ارائه مدرک فنی و حرفه ای با کد بین المللی و انجام تعمیرات تخصصی موبایل و توزیع قطعات موبایل فعالیت دارد .

ایمیل: info@gsmbartar.com

پیوند های مفید
نماد اعتماد
آدرس

آدرس آموزشگاه : استان البرز، شهر کرج، سه راه گوهر دشت، ابتدای بلوار یادگار امام، نبش کوچه شهید جوادی، ساختمان علی طبقه اول

تلفن آموزشگاه: 34452008 (026)

واتس اپ : 09395431515 ( مشاوره رایگان )

آدرس شعبه : استان البرز، شهر کرج، خیابان دانشکده، روبروی پاساژ دانشکده، نبش کوچه گلستان 

تلفن شعبه: 32283470 (026)

واتس اپ : 09027803311 ( مشاوره رایگان )

تمامی حقوق برای سایت مهندسین برتر محفوظ می باشد.

× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday