جلسه‌های بررسی طرح صیانت از کاربران به‌صورت زنده پخش می‌شود (بروزرسانی)

در جلسه بررسی آیین‌نامه کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی، پخش زنده برنامه‌های این کمیسیون به‌تصویب رسید.

امروز ۲۷ مهر در سومین جلسه کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی که به‌صورت آنلاین از اینستاگرام «خانه ملت» پخش شد، بخش‌هایی از آیین‌نامه این کمیسیون به‌تصویب رسید.

عنوان اصلی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی، روزها، زمان‌ها و شرایط برگزاری جلسه‌های عادی و فوق‌العاده کمیسیون، حد نصاب تعداد نمایندگان برای تشکیل جلسه‌ها و رأی‌گیری‌ها و شرایط پوشش خبری جلسه‌های کمیسیون ازجمله مباحثی بود که کمیسیون مشترک در جلسه امروزش آن را بررسی کرد.

براساس ماده ۴ آیین‌نامه داخلی کمیسیون نیز تصویب شد که مشروح تمام برنامه‌های کمیسیون مشترک پخش و به‌صورت زنده ضبط و ثبت شود. تصمیم‌گیری درباره اینکه جلسه‌ها با حضور یا بدون حضور رسانه‌ها برگزار شود، به جلسه آینده کمیسیون مشترک حمایت از حقوق کاربران سپرده شد.

 جلسه بررسی آیین‌نامه کمیسیون مشترک طرح صیانت از کاربران

بر‌‌‌اساس ماده ۴ آیین‌نامه داخلی کمیسیون، خبرگزاری خانه ملت و صداوسیما این اجازه را دارند که مذاکرات جلسه‌های کمیسیون را به‌صورت زنده پخش کنند؛ اما باتوجه‌‌‌به اینکه تصویب این ماده تا جلسه بعدی کمیسیون باقی ماند، هنوز مشخص نیست که آیا رسانه‌ها و جراید داخلی دارای مجوز حضور در صحن علنی مجلس هم می‌توانند در جلسه‌های کمیسیون حاضر شوند یا خیر.

پیش‌از‌این قرار بود مذاکره‌های جلسه‌های بررسی طرح معروف به صیانت از کاربران در فضای مجازی براساس اصل ۸۵ قانون اساسی غیرعلنی و پشت درهای بسته بررسی شود. این تصمیم مجلس با مخالفت بسیاری از کاربران و کارشناسان مواجه شد. حتی در این زمینه جمعی از فعالان فضای مجازی و مردم به‌منظور پخش زنده جلسه‌های کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت کارزاری اینترنتی تشکیل داده و از رئیس مجلس خواسته‌اند تا مذاکرات اعضای این کمیسیون به‌صورت علنی منتشر شود.

به‌روزرسانی ۹ آبان:

در چهارمین جلسه کمیسیون مشترک طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی، نمایندگان مجلس به بررسی موارد دیگر در آیین‌نامه داخلی بررسی طرح پرداختند. در این جلسه تصمیم گرفته شد که در کلیه جلسات، نمایندگانی از مرکز پژوهش‌های مجلس، اتاق بازرگانی (صنایع، معادن و کشاورزی به‌عنوان بخش خصوصی)، دیوان محاسبات و دولت به‌همراه یک مشاور شرکت کنند.

تصمیم دیگر آن بود که هیأت رئیسه رأسا یا با پیشنهاد سه نفر از اعضای کمیسیون می‌تواند از هر شخصی (همچون فعال رسانه‌ای یا فعال فضای مجازی) برای شرکت در جلسات بدون داشتن حق رأی دعوت کند. جلسه بعدی کمیسیون طرح صیانت روز سه‌شنبه ۱۱ آبان برگزار می‌شود.

مدیرعامل صباویژن: صداوسیما نقض‌کننده بزرگ دستورالعمل تبلیغات ساترا است فیروزآبادی: شبکه ملی اطلاعات هم نمی‌تواند جلوی حملات سایبری را بگیرد اینفوگرافیک: مقایسه وضعیت اینترنت ثابت ایران با دنیا مدیرعامل ایرانیان نت: موقتا از ارائه سرویس به کاربر خانگی خارج و وارد حوزه شبکه‌داری شده‌ایم آیا ایران از بن‌بست عدم توسعه فیبرنوری و VDSL خارج می‌شود؟ تهیه شده در زومیت
متن خبر

درباره مهندسین برتر

مجتمع فنی آموزشی مهندسین برتر با 20 سال سابقه ، با ارائه مدرک فنی و حرفه ای با کد بین المللی و انجام تعمیرات تخصصی موبایل و توزیع قطعات موبایل فعالیت دارد .

ایمیل: info@gsmbartar.com

پیوند های مفید
نماد اعتماد
آدرس

آدرس آموزشگاه : استان البرز، شهر کرج، سه راه گوهر دشت، ابتدای بلوار یادگار امام، نبش کوچه شهید جوادی، ساختمان علی طبقه اول

تلفن آموزشگاه: 34452008 (026)

واتس اپ : 09395431515 ( مشاوره رایگان )

آدرس شعبه : استان البرز، شهر کرج، خیابان دانشکده، روبروی پاساژ دانشکده، نبش کوچه گلستان 

تلفن شعبه: 32283470 (026)

واتس اپ : 09027803311 ( مشاوره رایگان )

تمامی حقوق برای سایت مهندسین برتر محفوظ می باشد.

× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday