امکان مشاهده تعداد دیسلایک‌های ویدئوها در یوتیوب ازطریق افزونه فراهم شد

یوتیوب اخیرا امکان مشاهده‌ی تعداد دیسلایک‌های ویدئوها را از پلتفرم خود حذف کرده است. حال افزونه‌ی مرورگر برای بازگرداندن این قابلیت در‌دسترس قرار گرفته است.

تصمیم برای پنهان‌کردن تعداد دیسلایک‌ها در ویدئوهای یوتیوب، شاید یکی از اقدامات بحث‌برانگیز این پلتفرم تا امروز باشد. به‌نظر می‌رسد تعداد مخالفان این اقدام یوتیوب بسیار بیشتر از طرفداران آن است. به‌هر‌حال، تعداد دیسلایک‌ها برای تشخیص اینکه محتوای ویدئویی واقعا قابل‌اعتماد است یا خیر، روشی عالی محسوب می‌شود. یوتیوب اعلام کرده است که حذف نمایش دیسلایک‌ها به‌نفع تولیدکنندگان محتوا و برای محافظت از کاربران دربرابر آزار‌و‌اذیت و حملات هماهنگ شده است.

صرف‌نظر از این موضوع، برنامه‌نویسی مبتکر تلاش کرده است تا با ایجاد افزونه‌ای تحت مرورگر، امکان نمایش تعداد دیسلایک‌ها را مجددا به پلتفرم یوتیوب اضافه کند. این افزونه از API یوتیوب برای تشخیص تعداد دیسلایک‌ها بهره می‌برد. نکته‌ی مهم این است که API یاد‌شده تا ۱۳ دسامبر فعال خواهد بود و پس‌از‌آن، افزونه‌ی یاد‌شده نمی‌تواند با روش فعلی، تعداد دیسلایک‌های ویدئوها را تشخیص و آن‌ها را نشان دهد.

با‌این‌حال، توسعه‌دهنده‌ی این افزونه ترفند دیگری هم آماده کرده است. این برنامه‌ی افزودنی پس از غیرفعال‌شدن API یوتیوب، از پایگاه کاربران خود برای‌نشان دادن تعداد دیسلایک‌ها بهره خواهد برد. درحالی‌که این ایده‌ای کاملا نوآورانه است، نگرانی‌هایی درباره‌ی انحراف شمارش غیررسمی وجود دارد.

مقاله‌های مرتبط:

این موضوع را نیز مجددا توسعه‌دهنده‌ی افزونه‌ی مذکور بررسی خواهد کرد. یکی از راهکارهای کاهش نگرانی درباره‌ی شمارش‌های غیررسمی دیسلایک‌ها، این است که رأی منفی کاربران این افزونه با رأی منفی واقعی موجود در حافظه‌ی پنهان مقایسه شود. البته برای اینکه این روش دقیق انجام شود، به پایگاه کاربر بزرگی نیاز است؛ موضوعی که مطمئنا با مرور زمان شاهد رشد آن خواهیم بود.

دیمیتری سلیوانوف این افزونه را با نام Return Youtube Dislike از‌طریق سایت رسمی آن در‌دسترس قرار داده است. افزونه‌ی یاد‌شده در‌حال‌حاضر فقط برای مرورگر کروم و فایرفاکس آماده شده است؛ اما توسعه‌دهنده‌ی آن اعلام کرده است که به‌زودی نسخه‌ی موبایل آن را هم منتشر خواهد کرد. توجه کنید که این افزونه فعلا در مرحله‌ی آزمایشی آلفا است و شاید تعدادی باگ در آن وجود داشته باشد.

گوگل درحال آزمایش ظاهر جدید نسخه‌ی وب پلی استور است بنیان‌گذار یوتیوب: نمایش ندادن تعداد دیسلایک‌ها باعث زوال پلتفرم می‌شود امکان حذف تک عکس از پست‌های چند عکسی در اینستاگرام فراهم شد قابلیت جدید اندروید 12 مطالعه در تخت‌‌خواب را آسان می‌کند قابلیت جدید مایکروسافت به افزایش عمر باتری لپ تاپ کمک می‌کند منبع gizmochina
متن خبر

درباره مهندسین برتر

مجتمع فنی آموزشی مهندسین برتر با 20 سال سابقه ، با ارائه مدرک فنی و حرفه ای با کد بین المللی و انجام تعمیرات تخصصی موبایل و توزیع قطعات موبایل فعالیت دارد .

ایمیل: info@gsmbartar.com

پیوند های مفید
نماد اعتماد
آدرس

آدرس آموزشگاه : استان البرز، شهر کرج، سه راه گوهر دشت، ابتدای بلوار یادگار امام، نبش کوچه شهید جوادی، ساختمان علی طبقه اول

تلفن آموزشگاه: 34452008 (026)

واتس اپ : 09395431515 ( مشاوره رایگان )

آدرس شعبه : استان البرز، شهر کرج، خیابان دانشکده، روبروی پاساژ دانشکده، نبش کوچه گلستان 

تلفن شعبه: 32283470 (026)

واتس اپ : 09027803311 ( مشاوره رایگان )

تمامی حقوق برای سایت مهندسین برتر محفوظ می باشد.

× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday