آموزش اضافه کردن جدول به ایمیل در جیمیل

با اینکه جیمیل ابزاری برای اضافه کردن جدول به ایمیل‌ها ارائه نمی‌دهد؛ اما شما می‌توانید جداول را در Google Sheets ایجاد کرده و آن‌ها را به ایمیل‌های جیمیل‌ خود منتقل کنید. این مقاله را از دست ندهید.

در جیمیل هیچ گزینه‌ای برای ایجاد یا اضافه کردن مستقیم جداول به ایمیل‌ها در صفحه نوشتن ایمیل وجود ندارد. بااین‌حال می‌توان جداول را از خارج از جیمیل کپی و در ایمیل‌ها جای‌گذاری کرد.

در راه‌حل زیر از گوگل شیتس برای ایجاد جدول استفاده کرده‌ایم. شما جداول خود را در شیت‌ها می‌سازید، جدول را از آنجا کپی می‌کنید و سپس آن را در ایمیل‌های خود در جیمیل جای‌گذاری می‌کنید. جیمیل قالب‌بندی اصلی جدول شما را حفظ می‌کند؛ به این معنی که جدول شما چه در شیت باشد و چه در جیمیل ظاهری یکسانی خواهد داشت.

شما همچنین می‌توانید از مایکروسافت اکسل یا گوگل داکس برای ایجاد جداول در ایمیل‌های جیمیلتان استفاده کنید.

از وب‌سایت جیمیل یک جدول به ایمیل اضافه کنید

در کامپیوترهای دسکتاپ مانند لینوکس، مک، ویندوز و کروم‌بوک باید از نسخه‌های وب جیمیل و Sheets برای ایجاد و افزودن جدول به ایمیل‌های خود استفاده کنید.

برای شروع در رایانه خود Google Sheets را در یک مرورگر وب اجرا کنید.

اگر قبلا در سایت Sheets اسپردشیت ساخته‌اید، روی آن کلیک کنید تا باز شود. در غیر این صورت، با کلیک روی گزینه Blank در سایت، یک اسپردشیت جدید ایجاد کنید.

اگر اسپردشیت جدیدی می‌سازید، داده‌های خود را در اسپردشیت خالی باز‌شده در مرورگتان وارد کنید. برای مثال ما از اسپردشیت زیر استفاده خواهیم کرد:

 اضافه کردن جدول به ایمیل در جیمیل

در مرحله بعد ناحیه‌ای را انتخاب کنید که حاوی داده‌های وارد‌شده در اسپردشیت Sheets شما است. برای انجام این کار از ماوس یا کلیدهای جهت‌دار صفحه‌کلید خود استفاده کنید.

 اضافه کردن جدول به ایمیل در جیمیل

اسپردشیت انتخاب شده باید به شکل زیر باشد:

 اضافه کردن جدول به ایمیل در جیمیل

اکنون ناحیه انتخاب شده را در کلیپ‌بورد خود کپی کنید. این کار را با کلیک روی Edit و انتخاب Copy در نوار منوی Sheets انجام دهید. همچنین می‌توانید برای کپی کردن از کلیدهای Ctrl+C در ویندوز و Command+C در مک استفاده کنید.

 اضافه کردن جدول به ایمیل در جیمیل

اکنون جدول شما کپی شده است و می‌توانید آن را در ایمیل خود در جیمیل جای‌گذاری کنید. برای انجام این کار یک تب جدید در مرورگر باز کنید و به سایت جیمیل بروید. از گوشه سمت چپ بالا، دکمه Compose را برای ایجاد یک ایمیل جدید انتخاب کنید.

 اضافه کردن جدول به ایمیل در جیمیل

جیمیل پنجره New Message را باز می‌کند. در این پنجره روی بدنه ایمیل (بزرگ‌ترین کادر سفید پنجره) کلیک راست کرده و از منو گزینه Paste را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید در ویندوز دکمه‌های Ctrl+V و در مک دکمه‌های Command+V را فشار دهید تا جدول جایگذاری شود.

 اضافه کردن جدول به ایمیل در جیمیل

جدولی که از اسپردشیت کپی کردید اکنون در ایمیل جدید شما موجود است. حالا می‌توانید ایمیل حاوی جدولتان را ارسال کنید.

 اضافه کردن جدول به ایمیل در جیمیل

برای ارسال ایمیل فیلدهای موجود دیگر در پنجره ایمیل جدیدتان را پر کنید. این فیلدها شامل آدرس ایمیل گیرنده، موضوع ایمیل و متن ایمیل است. در انتها گزینه Send را در پایین پنجره بزنید.

 اضافه کردن جدول به ایمیل در جیمیل

گیرنده باید ایمیل شما را با جدولی که در آن قرار داده‌اید، دریافت کند.

با برنامه موبایل جیمیل یک جدول در ایمیل درج کنید

اگر می‌خواهید با آیفون، آیپد یا تلفن اندروید خود جدولی را در ایمیل درج و آن را ارسال کنید، می‌توانید از برنامه‌های جیمیل و Google Sheets برای این کار استفاده کنید. این برنامه‌ها در گوشی دقیقاً مانند رابط‌های وبشان کار می‌کنند.

مقاله‌ی مرتبط:

برای استفاده از این روش، ابتدا اپلیکیشن Google Sheets را روی گوشی‌تان اجرا کنید.

اگر قبلا در برنامه Sheets اسپردشیت ایجاد کرده‌اید، روی آن ضربه بزنید تا باز شود. در غیر این صورت، با ضربه زدن روی علامت + در گوشه سمت راست و پایین برنامه، یک اسپردشیت جدید ایجاد کنید.

با برنامه موبایل جیمیل یک جدول در ایمیل درج کنید

اگر نیاز بود که اسپردشیت جدیدی ایجاد کنید، باید داده‌های جدول را در اسپردشیتی که روی صفحه تلفن باز کرده‌اید، وارد کنید. گوشه بالایی سمت چپ جدولتان را به سمت گوشه پایینی سمت راست بکشید. با این کار جدول موجود در اسپردشیت انتخاب می‌شود.

با برنامه موبایل جیمیل یک جدول در ایمیل درج کنید

جدول انتخاب‌شده را در کلیپ‌بورد خود کپی کنید. این کار را با ضربه زدن و نگه داشتن روی جدول و انتخاب گزینه Copy از منو انجام دهید.

با برنامه موبایل جیمیل یک جدول در ایمیل درج کنید

اکنون جدول شما کپی شده است. برنامه Sheets را ببندید. حالا باید جدول کپی‌شده خود را در یک ایمیل در برنامه Gmail جای‌گذاری کنید. برای انجام این کار برنامه Gmail را در تلفنتان باز کنید. در گوشه پایینی سمت راست اپ، Compose را انتخاب کنید.

با برنامه موبایل جیمیل یک جدول در ایمیل درج کنید

در صفحه Compose روی کادر Compose Email ضربه بزنید و نگه دارید.

با برنامه موبایل جیمیل یک جدول در ایمیل درج کنید

از منوی بازشده Paste را انتخاب کنید.

با برنامه موبایل جیمیل یک جدول در ایمیل درج کنید

اکنون جدولی که از اسپردشیت کپی کرده‌اید در ایمیل شما جای‌گذاری می‌شود.

با برنامه موبایل جیمیل یک جدول در ایمیل درج کنید

فیلدهای دیگر مانند آدرس ایمیل گیرنده و موضوع ایمیل را قبل از زدن گزینه ارسال پر کنید.

***

امیداریم این آموزش مورد استفاده شما قرار بگیرد. اگر تجربه‌ای در زمینه اضافه کردن جدول به ایمیل دارید، آن را با ما و کاربران زومیت در میان بگذارید.

چگونه صفحه گوشی اندرویدی را تا زمان نگاه‌کردن به آن روشن نگه داریم؟ روش ایجاد میانبر برای یک فایل یا فلدر در مک چگونه درباره لوکیشن‌های مختلف گوگل مپس نظر دهیم؟ چگونه از تابع Trim در اکسل استفاده کنیم؟ آموزش جابجایی عکس در ورد منبع howtogeek
متن خبر

درباره مهندسین برتر

مجتمع فنی آموزشی مهندسین برتر با 20 سال سابقه ، با ارائه مدرک فنی و حرفه ای با کد بین المللی و انجام تعمیرات تخصصی موبایل و توزیع قطعات موبایل فعالیت دارد .

ایمیل: info@gsmbartar.com

پیوند های مفید
نماد اعتماد
آدرس

آدرس آموزشگاه : استان البرز، شهر کرج، سه راه گوهر دشت، ابتدای بلوار یادگار امام، نبش کوچه شهید جوادی، ساختمان علی طبقه اول

تلفن آموزشگاه: 34452008 (026)

واتس اپ : 09395431515 ( مشاوره رایگان )

آدرس شعبه : استان البرز، شهر کرج، خیابان دانشکده، روبروی پاساژ دانشکده، نبش کوچه گلستان 

تلفن شعبه: 32283470 (026)

واتس اپ : 09027803311 ( مشاوره رایگان )

تمامی حقوق برای سایت مهندسین برتر محفوظ می باشد.

× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday