آموزشی

دوره آموزشی JAVA SE

دوره آموزشی java se :

ابتدا زبان برنامه نویسی جاوا را توضیح خواهیم داد که تصویر ذهنی مناسبی از آن بدست آورید با ما همراه باشید…

جاوا یک زبان برنامه نویسی است که اولین بار توسط شرکت Sun Microsystems در سال ۱۹۹۵ منتشر شد. امروزه جاوا همه جا است و می‌توان گفت به یک زبان فراگیر تبدیل شده است. بسیاری از برنامه‌های کاربردی و وب‌سایت‌ها مبتنی بر جاوا هستند. کنسول‌های بازی تا تلفن‌های همراه جاوا بر بازار دنیای تکنولوژی حاکم شده است.

جاوا چیست؟

زبان جاوا، یک زبان برنامه‌نویسی محبوب است که از ویژگی شی گرایی پشتیبانی می‌کند. این تکنولوژی که به صورت رایگان در اختیار همگان است، در دنیای تکنولوژی از جایگاه بالایی برخوردار است و به یک زبان فراگیر تبدیل شده است. توسعه دهندگان و سازمان‌ها نیز توجه زیادی به این زبان دارند.

اما این محبوبیت جاوا از کجا نشات می‌گیرد؟ چرا زبان جاوا به این شدت فراگیر شد؟ قطعا نمی‌توانیم تنها با ذکر یک دلیل، به این پرسش پاسخ دهیم. در واقع هرکدام از ویژگی‌های اصلی این زبان در فراگیری و محبوبیت آن نقش دارند. در ادامه مقاله، به این پرسش پاسخ می‌دهیم اما به عنوان چند نمونه از ویژگی‌های این زبان، می‌توانیم به عام منظوره بودن، پشتیبانی از همروندی، چندنخی و شی‌گرایی اشاره کرد.

چرا در دوره آموزشی java se شرکت کنیم؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که ما را مشتاق به آموزش java se می کند که در اینجا به ده مورد از این موارد اشاره خواهیم کرد:

  1. جاوای ویرایش استاندارد یا java se  مقدمه و لازمه ورود به دنیای برنامه برنامه نویسی اندروید و java EE است.
  2. جاوا یک زبان برنامه نویسی شی گراست. ساختن یک برنامهمبتنی بر برنامه نویسی شی گرا نه تنها راحت تر است، بلکه باعث ماژولاری شدن و منعطف شدن سیستم می شود.
  3. java  دارای یک API بسیار غنی است و تقریبا در هیچ عرصه برنامه نویسی غیبت جاوا را نمی بینید، به عبارت دیگر، با جاوا هر کاری می توانید بکنید.
  4. ابزارهای قدرتمند جاوا مانند intellij، netbeans،eclipse و … ادیتورهای فوق العاده قدرتمندی هستند که امکان انجام هر کاری را با جاوا به شما می دهند.
  5. java غنی ترین منبع از کتابخانه های رایگان و متن باز دارد که با خیال آسوده می توانید از آن ها استفاده کنید.
  6. java دارای یک جامعه فنی، غنی و پویا است که بدون شک با پیوستن به آن می توانید از آن بهره ببرید.
  7. java رایگان است و برای استفاده از آن به هیچ وجه نیاز ندارید پولی پرداخت کنید.
  8. java مستندات فوق العاده ای دارد، کم تر زبان یا تکنولوژی می توانید پیدا بکنید که مستندات آن به خوبی و شفافی java باشد.
  9. java  مستقل از سیستم عامل و پلتفرم است، کد java شما می تواند در هر جایی اجرا شود!
  10. java  همه جا هست! از دسکتاپ ها، شبکه، وب، کارت ها، دستگاه های موبایل و تبلت، پمپ های بنزین تا سفینه های فضایی و هوا پیماها و تجهیزاتن نظامی گرفته تا اتاق های عمل و آزمایشگاه های مختلاف، نیروگاه ها و اماکن اتمی و حتی آشپزخانه شما ردپای java به سهولت  قابل ردگیری است!