قابلیت جدید اندروید 12 مطالعه در تخت‌‌خواب را آسان می‌کند

اندروید 12 با استفاده از فناوری تشخیص چهره، صفحه‌نمایش گوشی را هنگام مطالعه در تخت‌خواب در موقعیتی ثابت نگه می‌دارد.

برای بسیاری از ما چرخش خودکار صفحه‌نمایش گوشی، می‌تواند قابلیتی کاربردی هنگام مشاهده عکس و فیلم در حالت افقی باشد؛ با این حال در بسیاری از مواقع نیز خودکار عمل کردن این قابلیت ممکن است آزاردهنده باشد.

حالا به گزارش cnet، به نظر می‌رسد که اندروید 12 قابلیتی جدیدی برای کمک به این مشکل فراهم کرده است که به کمک آن دیگر قابلیت چرخش خودکار صفحه‌نمایش هنگام مطالعه در تخت‌خواب مزاحمتی برای کاربر ایجاد نمی‌کند.

قابلیت جدید اندروید 12 به کمک تشخیص چهره، موقعیت صورت فرد را نسبت به گوشی تشخیص داده و چرخش صفحه‌نمایش گوشی را بسته به آن تنظیم می‌کند.

مقاله‌ی مرتبط:

این قابلیت هنگامی فرد در تخت‌خواب دراز کشیده و گوشی نیز در حالت افقی قرار گرفته دارد، تشخیص می‌دهد که نگاه به صفحه گوشی به صورت عمودی است و از چرخش خودکار صفحه‌نمایش جوگیری می‌کند.

نحوه فعال کردن این قابلیت در اندروید 12، به صورت زیر است:

  • ابتدا از تنظیمات گوشی صفحه‌نمایش (Display) را انتخاب کنید؛ در پایین صفحه چرخش خودکار صفحه‌نمایش (Auto-rotate screen) را انتخاب کنید.

android-12-tech-tips-6

  • با وارد شدن به این قسمت، دو گزینه مشاهده خواهید کرد که یکی برای فعال و غیرفعال کردن چرخش خودکار صفحه‌نمایش و دیگری برای فعال و غیرفعال کردن تشخیص چهره است؛ هر دوی این گزینه‌ها را فعال کنید.

حالا صفحه‌نمایش گوشی همچنان به صورت خودکار با چرخاندن گوشی، می‌چرخد، اما اگر بخواهید از گوشی خود در تخت‌خواب هنگامی که دراز کشیده‌اید استفاده کنید، اندروید 12 جهت چهره شما را تشخیص می‌دهد و صفحه‌نمایش را در همان حالت عمودی نگه می‌دارد.

آیا قابلیت تشخیص چهره اندروید 12 و جلوگیری از چرخش خودکار هنگام مطالعه در تخت‌خواب برای شما کاربردی دارد؟

قابلیت جدید مایکروسافت به افزایش عمر باتری لپ تاپ کمک می‌کند اپ اینستاگرام Threads ماه آینده متوقف می‌شود مایکروسافت پس از سال‌ها از مدیاپلیر جدید ویندوز رونمایی کرد آخرین به‌روزرسانی کروم سرعت را برای کاربران دسکتاپ افزایش می‌دهد اینستاگرام ممکن است در آینده از کاربران بخواهد هویت خود را با ویدئوی سلفی تایید کنند منبع cnet
متن خبر

درباره مهندسین برتر

مجتمع فنی آموزشی مهندسین برتر با 20 سال سابقه ، با ارائه مدرک فنی و حرفه ای با کد بین المللی و انجام تعمیرات تخصصی موبایل و توزیع قطعات موبایل فعالیت دارد .

ایمیل: info@gsmbartar.com

پیوند های مفید
نماد اعتماد
آدرس

آدرس آموزشگاه : استان البرز، شهر کرج، سه راه گوهر دشت، ابتدای بلوار یادگار امام، نبش کوچه شهید جوادی، ساختمان علی طبقه اول

تلفن آموزشگاه: 34452008 (026)

واتس اپ : 09395431515 ( مشاوره رایگان )

آدرس شعبه : استان البرز، شهر کرج، خیابان دانشکده، روبروی پاساژ دانشکده، نبش کوچه گلستان 

تلفن شعبه: 32283470 (026)

واتس اپ : 09027803311 ( مشاوره رایگان )

تمامی حقوق برای سایت مهندسین برتر محفوظ می باشد.

× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday