دادستانی کل کشور: دولت روحانی دل به فیلترینگ نمی‌داد

دادستان کل کشور امروز ۱۵ آذر در مراسم روز دانشجو با اشاره به فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام اعلام کرد که دولت حسن روحانی جلو فیلترینگ سرویس‌های مختلف را در کمیته فیلترینگ می‌گرفت و اراده‌ای برای انجام این کار نداشت.

محمدجواد منتظری، دادستان کل کشور، امروز در سخنرانی‌اش در دانشگاه آزاد تهران جنوب به‌مناسبت گرامی‌داشت روز دانشجو، به ماجرای فیلتر تلگرام و تلاش برای فیلتر اینستاگرام در دولت روحانی اشاره کرد و گفت دولت یازدهم و دوازدهم مخالف خواسته‌های کمیته‌ی فیلترینگ عمل می‌کرده است. او درباره‌ی فیلتر تلگرام گفت: «زمانی قاضی شکایتی کرد و تلگرام در شعبه‌ای رأی برای فیلترشدن آورد. اینکه بعدا آن قاضی مجرم شناخته شد، ربطی به فیلترشدن تلگرام ندارد، بحث مهم‌تر از این‌ها است.»

منتظری دادستان کل کشور

منتظری با اشاره به اینکه در دولت حسن روحانی اراده‌ای برای فیلترینگ نبود، توضیح داد: «من طبق قانون رئیس کمیته‌ی فیلترینگ هستم. این کارگروه متشکل از ۶ وزیر یا نمایندگان آنان است و ۶ وزیر که جدا از دولت هستند. من در دوره آقای روحانی هرچه کردم که این کارگروه را با حضور وزرا تشکیل دهم، فقط دو بار توانستم.»

او ادامه داد: «آن دو بار هم به‌خاطر این بود که آقایان تصمیم گرفتند اقدامی در کارگروه انجام دهند که وارد جزئیات آن نمی‌شوم؛ ولی فقط آمدند بسیج شدند و رأی خودشان را دادند و رفتند. در سایر موارد یا در جلسات شرکت نمی‌کردند یا اگر شرکت می‌کردند، به آن‌ها گفته می‌شد درباره‌ی فلان چیز رأی ندهید.»

ناگفته نماند سال گذشته، دادستانی با شکایت از وزیر ارتباطات دولت دوازدهم، محمدجواد آذری جهرمی، او را به جرم‌هایی مانند فیلترنکردن اینستاگرام و افزایش پهنای باند و نبستن فیلترشکن‌ها به دادگاه فراخواند.

از ۵۹۸۹ خدمت دولتی، تاکنون ۱۶۱ خدمت تقریبا به‌طور کامل الکترونیکی شده‌‌اند نگاهی به عملکرد ۱۰۰ روزه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ در سکوت کامل زمان اجاره فرکانس رایتل توسط همراه اول و ایرانسل سال آینده خاتمه می‌یابد فعالان حوزه پرداخت در مخالفت با الزام ای‌نماد: ای‌نماد قانونی نیست قابلیت انتخاب دستی شبکه رادیویی میزبان در ۱۳ استان توسط شاتل موبایل پیاده‌سازی شد تهیه شده در زومیت
متن خبر

درباره مهندسین برتر

مجتمع فنی آموزشی مهندسین برتر با 20 سال سابقه ، با ارائه مدرک فنی و حرفه ای با کد بین المللی و انجام تعمیرات تخصصی موبایل و توزیع قطعات موبایل فعالیت دارد .

ایمیل: info@gsmbartar.com

پیوند های مفید
نماد اعتماد
آدرس

آدرس آموزشگاه : استان البرز، شهر کرج، سه راه گوهر دشت، ابتدای بلوار یادگار امام، نبش کوچه شهید جوادی، ساختمان علی طبقه اول

تلفن آموزشگاه: 34452008 (026)

واتس اپ : 09395431515 ( مشاوره رایگان )

آدرس شعبه : استان البرز، شهر کرج، خیابان دانشکده، روبروی پاساژ دانشکده، نبش کوچه گلستان 

تلفن شعبه: 32283470 (026)

واتس اپ : 09027803311 ( مشاوره رایگان )

تمامی حقوق برای سایت مهندسین برتر محفوظ می باشد.

× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday