حالت Incognito کروم، مدیرعامل گوگل را دادگاهی می‌کند

گروهی از کاربران گوگل از این شرکت شکایت کرده‌اند و در همین راستا سوندار پیچای باید به‌منظور شفاف‌سازی درباره‌ی حالت Incognito مرورگر کروم در دادگاه حاضر شود.

سوندار پیچای، مدیرعامل آلفابت (شرکت مادر گوگل)، به‌زودی باید در دادگاه فدرال کالیفرنیا حاضر شود. جلسه‌ی دادرسی پیچای با محوریت نگرانی‌هایی که بر سر حفظ حریم خصوصی در حالت ناشناس (Incognito) مرورگر کروم وجود دارد برگزار خواهد شد.

به نوشته‌ی بلومبرگ، وکلای کاربران قصد دارند سؤالاتی از پیچای با محوریت باورهای نادرست مربوط به حریم خصوصی به هنگام استفاده از گوگل کروم برای وب‌گردی بپرسند. بنا به دستوری که به‌تازگی در دادگاه منطقه‌ایِ ناحیه‌ی شمالی ایالت کالیفرنیا صادر شده، پیچای باید حداکثر دو ساعت در دادگاه به سؤالات پاسخ دهد.

طرح دعوی علیه آلفابت که در ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد و تیر ۱۳۹۹) ثبت شده ادعا می‌کند گوگل، کاربران را حتی به هنگام استفاده از حالت ناشناس در کروم ردیابی می‌کند. گوگل این ادعا را مورد مناقشه قرار می‌دهد و می‌گوید به‌طور مشخص شفاف‌سازی کرده که این حالت وب‌گردیِ ناشناس فعالیت‌های کاربران را در فضای آنلاین ناپدید نمی‌کند.

قاضی لوسی کو پیش‌تر به مشتریان اجازه داده بود سؤالاتی را با محوریت جلوه دادن حالت Incognito به‌عنوان حالت خصوصی، از لورین توهیل، مدیر ارشد بازاریابی گوگل، بپرسند. گوگل تلاش کرده است ادعاهای کاربران را نادیده بگیرد، بااین‌حال قاضی کو اجازه داده گزارش‌ها همچنان ادامه‌دار باشد.

مقاله‌ی مرتبط:

گوگل همچنین علیه دادگاهی‌کردن پیچای موضع گرفته و گفته کارمندانی در سطوح پایین‌تر که مسئول کروم و حالت ناشناس این مرورگر هستند بهتر می‌توانند پاسخ‌گوی سؤالات باشند. با وجود رد ادعاهای کاربران توسط گوگل، این شرکت تلاش کرده با درخواست‌های بی‌شمار آن‌ها نهایت همکاری را داشته باشد.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره‌ی حالت Incognito گوگل کروم دارید؟

گوگل ویژگی‌های ایمنی کاربران را به الزامی برای دریافت سرویس‌های GMS تبدیل می‌کند میراث دیجیتال؛ با Digital Legacy اپل دیگر داده‌هایتان را با خود به گور نمی‌برید برخی از دارندگان گوگل پیکسل ۶ از مشکل حسگر ژیروسکوپ خبر می‌دهند گلکسی استور سامسونگ حاوی برنامه‌های بالقوه مضر است فضای ذخیره‌سازی متصل به شبکه یا NAS چیست؟ منبع bloomberg
متن خبر

درباره مهندسین برتر

مجتمع فنی آموزشی مهندسین برتر با 20 سال سابقه ، با ارائه مدرک فنی و حرفه ای با کد بین المللی و انجام تعمیرات تخصصی موبایل و توزیع قطعات موبایل فعالیت دارد .

ایمیل: info@gsmbartar.com

پیوند های مفید
نماد اعتماد
آدرس

آدرس آموزشگاه : استان البرز، شهر کرج، سه راه گوهر دشت، ابتدای بلوار یادگار امام، نبش کوچه شهید جوادی، ساختمان علی طبقه اول

تلفن آموزشگاه: 34452008 (026)

واتس اپ : 09395431515 ( مشاوره رایگان )

آدرس شعبه : استان البرز، شهر کرج، خیابان دانشکده، روبروی پاساژ دانشکده، نبش کوچه گلستان 

تلفن شعبه: 32283470 (026)

واتس اپ : 09027803311 ( مشاوره رایگان )

تمامی حقوق برای سایت مهندسین برتر محفوظ می باشد.

×

مهندسین برتر

×