به نظر ۳۰ درصد از مردم استفاده از نرم‌افزار Stalkerware برای جاسوسی از همسرشان ایرادی ندارد

طبق نتایج نظرسنجی کسپرسکی، ۳۰ درصد از مردم معتقدند که استفاده از نرم‌افزارهای استاکرور (Stalkerware) برای جاسوسی از همسرشان اشکالی ندارد.

کسپرسکی به‌تازگی برای سنجش درک عموم مردم از حریم خصوصی، نظرسنجی‌ای در بین افراد متأهل برگزار کرده است. این نظرسنجی بر تعقیب دیجیتالی طرفین رابطه تمرکز دارد و خط کلی آن جویا‌شدن نظر افراد درباره‌ی تعقیب دیجیتالی شریک زندگی‌شان با نرم‌افزارهای جاسوسی Stalkerware است.

نرم‌افزارهای Stalkerware اپلیکیشن‌هایی برای جاسوسی از دیگران هستند و اغلب بدون اطلاع صاحب گوشی روی آن نصب می‌شوند. این نرم‌افزارها معمولا در قالب اپلیکیشن‌های نظارت روی کودک یا جلوگیری از سرقت روی گوشی نصب می‌شوند و می‌توانند فعالیت‌های اینترنتی صاحب گوشی و صدا و تصاویر ارسالی یا دریافتی او را کنترل یا مکان او را ردیابی کنند.

به‌گزارش techspot، تقریبا ۲۱ هزار نفر از ۲۱ کشور مختلف در این نظرسنجی شرکت کردند و نزدیک به ۳۰ درصد آن‌ها معتقدند که نظارت بر فعالیت‌های دیجیتالی شریکشان ایرادی ندارد. علاوه‌بر‌این، بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی استفاده از نرم‌‌افزارهای جاسوسی Stalkerware را در شرایط خاص مجاز می‌دانند.

kaspersky survey

مقاله‌های مرتبط:

حالا این سؤال پیش می‌آید که منظور از شرایط خاص چیست؟ براساس نتایج نظرسنجی، ۶۴ درصد از کسانی که استفاده از نرم‌‌افزار Stalkerware را در شرایط خاص مجاز می‌دانند، این شرایط خاص را مشکوک‌شدن به خیانت شریکشان و ۶۳ درصد نیز شرایط خاص را نگرانی از وضعیت امنیت طرف مقابل عنوان کرده‌اند. نیمی از این افراد نیز شرایط خاص را مربوط به زمانی می‌دانند که احساس کنند شریک زندگی‌شان در فعالیت‌های مجرمانه و غیرقانونی دست دارد.

در‌این‌میان، تقریبا از هر چهار نفر شرکت‌کننده در نظرسنجی سه نفر (۷۴ درصد) معتقدند که تا‌به‌حال با تعقیب دیجیتالی این نرم‌‌افزار مواجه نشده‌اند و بیشترِ افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند (۸۳ درصد)، اعلام کرده‌اند که اگر بدون رضایتشان برنامه‌ی مانیتورینگی روی گوشی‌شان نصب شده باشد با شریک زندگی‌شان برخورد خواهند کرد.

البته باید توجه کرد که این برخورد ممکن است درنهایت باعث به‌وجود‌آمدن شرایط نامساعد و خطرناکی در رابطه افراد و درنتیجه خشونت بین دو طرف شود.

شما اگر زمانی نرم‌افزار Stalkerware را در گوشی خود پیدا کنید، چه واکنشی نشان خواهید داد؟

رمزهای عبور پر استفاده در سال ۲۰۲۱ مشخص شد؛ «qwerty» همچنان یکی از پراستفاده‌ترین رمزهای عبور جهان پیکسل ردیابی ایمیل چیست و شرکت‌ها چگونه از آن برای دسترسی به داده‌های خصوصی شما استفاده می‌کنند؟ هکرها از سرورهای ابری علی بابا برای استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال استفاده کردند سیستم ایمیل FBI برای ارسال هشدارهای جعلی امنیت سایبری هک شد اپلیکیشن تقلبی هشت بانک کشور در گوگل پلی قرار گرفت (بروزرسانی) منبع techspot
متن خبر

درباره مهندسین برتر

مجتمع فنی آموزشی مهندسین برتر با 20 سال سابقه ، با ارائه مدرک فنی و حرفه ای با کد بین المللی و انجام تعمیرات تخصصی موبایل و توزیع قطعات موبایل فعالیت دارد .

ایمیل: info@gsmbartar.com

پیوند های مفید
نماد اعتماد
آدرس

آدرس آموزشگاه : استان البرز، شهر کرج، سه راه گوهر دشت، ابتدای بلوار یادگار امام، نبش کوچه شهید جوادی، ساختمان علی طبقه اول

تلفن آموزشگاه: 34452008 (026)

واتس اپ : 09395431515 ( مشاوره رایگان )

آدرس شعبه : استان البرز، شهر کرج، خیابان دانشکده، روبروی پاساژ دانشکده، نبش کوچه گلستان 

تلفن شعبه: 32283470 (026)

واتس اپ : 09027803311 ( مشاوره رایگان )

تمامی حقوق برای سایت مهندسین برتر محفوظ می باشد.

× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday