بهترین باکس و دانگل های تعمیرات موبایل (۲۰۲۰)

در این پست قصد داریم بهترین باکس و دانگل های تعمیرات موبایل را معرفی کنیم. اگر تعمیرکار موبایل هستید و قصد دارید برای کارتان باکس و دانگل تهیه کنید این پست را از دست ندهید.

معمولا در حوزه ابزارهای تعمیرات موبایل از قبیل باکس و دانگل از اصطلاحات تخصصی زیاد استفاده میشود که قبل از هر چیز مختصری در مورد هر کدام توضیح میدهیم.

باکس چیست؟

یک ابزار سخت افزاری است که از طریق کابل به سیستم وصل میشود و دارای یک بخش نرم افزاری است که کلیه سرویس دهی ها از قبیل : فلش، آنلاک، ترمیم سریال و … از طریق نرم افزار آن انجام میشود.

دانگل چیست؟

یک ابزار سخت افزاری است (شبیه فلش مموری) که مستقیم به سیستم وصل میشود و مانند باکس دارای یک بخش نرم افزاری است که کلیه سرویس دهی ها از قبیل : فلش، آنلاک، ترمیم سریال و … از طریق نرم افزار آن انجام میشود.

فرق باکس و دانگل چیست؟

تفاوت خاصی ندارند فقط در هنگام استفاده از باکس برای بعضی سرویس دهی های خاص میتوان گوشی را مستقیم به یک طرف باکس وصل کرد و طرف دیگر را به سیستم. ولی برای دانگل نمیتوان گوشی را مستقیم به آن وصل کرد.

چند اصطلاح پرکاربرد در حوزه باکس و دانگلها

کلاینت (Client) : اخیرا بعضی شرکت های فعال در زمینه تولید باکس و دانگل بخش سخت افزاری را حذف کرده اند و فقط با نصب کلاینت (نرم افزار) مربوط به آن شرکت میتوانید از قابلیتهای آن استفاده کنید.

فرض کنید اگر بخواهید از تیم چمیرا ابزار تهیه کنید میتوانید دانگل یا کلاینت آن را بگیرید که از نظر نرم افزاری هیچ تفاوتی با هم ندارند فقط برای دانگل باید هزینه ای را بابت قطعه سخت افزاری آن بپردازید که عملا نیازی نیست چون اصل قضیه نرم افزار آن هست که با استفاده از کلاینت آن میتوان از تمام قابلیتهای نرم افزاری چمیرا استفاده کرد.

هنگام استفاده از کلاینتها باید حتما به اینترنت وصل باشید چرا که غالب سرویس دهی های کلاینتی از طریق سرور انجام میشود.

اکتیویشن (Activation) : تیم های تولید کننده باکس و دانگل، بخش نرم افزاری هر کدام از این ابزارها را برای برندهای خاصی تولید میکنند مثلا باکس اختاپلاس (Octuplus) اکتیو سامسونگ ، الجی ، هواوی و … دارد که هر کدام از این اکتیوها محیط نرم افزاری مختص به خود را دارند و بسته به اینکه باکس و دانگل را برای چه برندی اکتیو میکنید فقط میتوانید برای همان برند استفاده کنید.

ری اکتیو (Reactivation) : هر اکتیویشن تا مدت زمانی که توسط سازنده آن تعیین میشود (۱ساله، ۲ساله و …) قابل استفاده است و بعد از آن تاریخ جهت استفاده از آن باید آن را ری اکتیو کرد.

کریدیت (Credit) : در برخی از باکس و دانگل ها برای بعضی سرویس دهی های خاص (مثلا آنلاک قفل شبکه به صورت آنلاین) نیاز به خرید کریدیت (اعتبار) به میزان اعلام شده توسط سازنده آن هست.

مولتی برند (Multi brand) : بعضی باکس و دانگل ها یا کلاینتها مولتی برند هستند به این معنی که قابلیت پشتیبانی از انواع برندها مثل سامسونگ، هواوی و… را دارند مثل دانگل EFT.

دکتر عمومی یا دکتر متخصص؟!!

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که به جای خرید باکس و دانگل به صورت مجزا برای هر برند یک ابزار مولتی برند بخریم و کمتر هزینه کنیم در جواب این سوال باید گفت که ابزارهای مولتی برند مثل دکتر عمومی هستند ولی ابزارهایی که مشخصا برند خاصی را پشتیبانی میکنند مثل دکتر متخصص برای آن برند هستند. بعضی وقتها درد یک گوشی را دکتر عمومی نمیفهمد باید رفت سراغ دکتر متخصص …!.

 

نقد و بررسی بهترین باکس و دانگلهای تعمیرات موبایل

این پست در تاریخ ۲۰۲۰/۵/۵ نوشته شده با توجه به اینکه در این چند ساله تنوع و عرضه باکس و دانگلها رشد خوبی داشته لذا باکس و دانگل هایی که در پایین نام بردیم صرفا تا تاریخ ذکر شده مورد بررسی قرار داده شده است.

در انتخاب باکس و دانگلهای زیر موارد متعددی نظیر کارایی نسبت به قیمت، پشتیبانی تیم سازنده و … در نظر گرفته شده ناگفته نماند که مدلهای زیادی از باکس و دانگلها در بازار وجود دارد و بایستی قبل از خرید، نیازمان را مطابق با ورودی مشتری مان کاملا مشخص کنیم و سرویس هایی که مورد نیازمان است را در نظر بگیریم مثلا برای برند سامسونگ بالای ۱۰ مدل باکس و دانگل در بازار وجود دارد که هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند مثلا اگر هدف مان را اینطور مشخص کنیم که میخواهم “برای برند سامسونگ و بیشتر برای آنلاک قفل صفحه ابزار بگیریم” بایستی سراغ دانگل eft بروید ولی اگر هدفتان بیشتر ترمیم سریال باشد دانگل یا کلاینت چمیرا گزینه بهتریست.

با این مقدمه معرفی بهترین ابزارهای حوزه نرم افزار موبایل را شروع میکنیم.

بهترین باکس و دانگلها برای گوشیهای سامسونگ

باکس z3x

باکس z3x

این باکس یکی از معروفترین و کهنه کار ترین باکسها در سرویس دهی گوشیهای سامسونگ می باشد و انواع مدلهای جدید و قدیم گوشیهای سامسونگ را پشتیبانی میکند ارائه انواع سرویس دهی ها، به روزرسانی های مرتب و پشتیبانی فایل و… از ویژگیهای این باکس معروف و قدرتمند است. (آموزش باکس z3x)

 • باکس اختاپلاس (Octoplus)

باکس اختاپلاس

باکس octoplus

نسبت به قیمت و کارایی آن یکی از بهترین هاست این باکس علاوه بر اینکه انواع مدلهای جدید و قدیم گوشیهای سامسونگ را پشتیبانی میکند اکتیوهای دیگری برای برندهای الجی، هواوی و… دارد که انصافا در هر کدام از این اکتیوها کم نظیر عمل میکند و یکی از پرفروش ترین باکسهای تعمیرات موبایل است.

 

 • کلاینت یا دانگل چمیرا

دانگل چمیرا

دانگل chimera

چمیرا در ابتدای ورودش به بازار به خاطر قدرتش در ترمیم و تغییر سریال گوشیهای سامسونگ سر وصدای زیادی به پا کرد تا جایی که توجه بسیاری از تعمیرکاران را به خود جلب کرد و تا این تاریخ یکی از معروفترین های بازار برای گوشی های سامسونگ است البته چمیرا برای سامسونگ اکتیو مجزا و برای مدلهای دیگر هم فول اکتیو دارد که اکتیو سامسونگ آن بیشتر مورد استقبال تعمیرکاران موبایل قرار گرفت.

 

بهترین باکس و دانگلها برای گوشیهای هواوی

 • باکس سیگما (Sigma)

باکس سیگما

باکس Sigma

این باکس گران قیمت پشتیبانی خوبی از دستگاههای هواوی دارد و در پک های مختلف ارائه میشود (پک ۱ و ۲ و…) تفاوت این پک ها در نوع سرویس دهی است یعنی مثلا برای یک سرویس دهی خاص مثل آنلاک قفل شبکه دستگاههای هواوی داشتن پک ۱ کافی نیست و باید پکهای بالاتر هم خریداری کنید.

 

 • باکس اختاپلاس (Octoplus) – اکتیو Huawei

باکس اختاپلاس

باکس Octoplus اکتیو Huawei

باکس اختا که در بخش گوشیهای سامسونگ معرفی کردیم برای دستگاههای هواوی نیز کاربرد دارد مشروط به اینکه اکتیو هواوی را برای این باکس فعال کرده باشید به صورت کلی باکس اختا هم برای گوشیهای الجی هم سامسونگ و هم هواوی حرف زیادی برای گفتن دارد البته اگر قیمت آن را هم در نظر بگیریم نسبت به رقبای خود بسیار خوب عمل میکند.

 

 • دانگل HCU

دانگل HCU

دانگل HCU

علت اینکه این دانگل را معرفی کردیم کارایی خوب نسبت به قیمت مقرون به صرفه آن است که اگر کارایی و قیمت هر دو را در نظر بگیریم دانگل HCU که همراه با آن Dc Phoenix هم ارائه میشود یکی از بهترین هاست.

 

بهترین باکس و دانگلها برای گوشیهای الجی

 • باکس اختاپلاس (Octoplus)

اکتیو الجی - باکس اختاپلاس

اکتیو الجی – باکس اختاپلاس

و باز هم باکس اختا! اکتیو الجی این باکس فوق العاده است و کماکان بی رقیب است ساپورت عالی فایل + آپدیت های مکرر و … آن را به یک ابزار منحصربه فرد برای دستگاههای الجی تبدیل کرده است.

 

 • Cheeta Tool

Cheetah Tool

Cheetah Tool

چیتا تول را اگر نسبت قیمت و کارایی هر دو را در نظر بگیریم یکی از مقرون به صرفه ترین ابزارها برای گوشیهای الجی است که اکتیو سامسونگ آن هم در بازار موجود است و با توجه به اینکه چیتا یک ابزار ایرانی است قیمت ارزان تری هم نسبت به سایر رقبا دارد.

 

بهترین باکس و دانگل برای گوشیهای HTC

 

 • باکس XTC 2 Clip

باکس XTC 2 Clip

باکس XTC 2 Clip

این باکس یک ابزار منحصر به فرد برای گوشیهای HTC است و یکه تاز این میدان است و تقریبا میتوان گفت برای سرویس دهی گوشیهای HTC بی رقیب است اما با توجه به اینکه استقبال از گوشیهای HTC رفته رفته کمرنگ شد این باکس نیز نتوانست مسیر پیشرفت خود را مانند باکسهای مطرح دیگر همچون اختا و … ادامه دهد اما همچنان یکی از بهترین ابزارها برای گوشیهای HTC است.

 

بهترین باکس و دانگل برای گوشیهای شیائومی

 

 • دانگل UMT

دانگل UMT

دانگل UMT

این ابزار که هم به صورت دانگل و هم باکس در بازار وجود دارد یک ابزار مولتی برند است که از گوشیهای شیائومی نیز پشتیبانی میکند امکانات این دانگل شامل فلش، آنلاک، FRP و … است این دانگل برای بعضی سرویسهای خاص برای مدلهای خاص نیاز به کریدیت دارد یعنی مثلا اگر بخواهید بوتلودر یک مدل خاص شیائومی را بصورت آنی آنلاک کنید نیاز به خرید کریدیت دارید البته این موضوع کاملا بستگی به تیم سازنده دانگل دارد و ممکن است در آپدیتهای بعدی پرداخت کریدیت را حذف کرده و این سرویس را رایگان ارائه کند.

 

 • دانگل NCK Pro 2

دانگل NCK Pro 2

دانگل NCK Pro 2

این دانگل نیز یک ابزار مولتی برند بسیار قدرتمند است و به جرات میتوان گفت در بین مولتی برندها یکی از بهترینهاست که از پس چیپست های MTK ، SPD و… به راحتی بر می آید با خرید دانگل NCK 2 Pro اکتیو UMT نیز برای شما فعال میشود و در واقع شما هم از امکانات UMT و هم NCK بهره مند میشوید. دانگل NCK نه تنها برای گوشیهای شیائومی بلکه برای سایر برندها نیز یک ابزار بسیار کاربردیست.

بهترین باکس و دانگل برای گوشیهای نوکیا

 • دانگل Best

دانگل بست

دانگل بست

این دانگل یکی از با سابقه ترین ابزارها در حوزه گوشیهای نوکیا است که قابلیت پشتیبانی از انواع گوشیهای نوکیا قدیمی و جدید (اندرویدی) را داراست و با در نظر گرفتن قیمت و کارایی میتوان آن را از بهترین ابزارها برای گوشیهای نوکیا دانست.

 

 • دانگل Easy Box

دانگل Easy box

دانگل Easy box

یک ابزار قدرتمند برای سرویس دهی گوشیهای نوکیا، سونی و الکاتل است که رقیب قدرتمندی برای دانگل Best محسوب میشود. فلش، ترمیم سریال، آنلاک کدهای محاسباتی و … از قابلیتهای این ابزار قدرتمند است که برای استفاده از بعضی قابلیتهای خاص این دانگل مثل آنلاک گوشیهای نوکیا نیاز به خرید کریدیت است.

 

بهترین باکس و دانگلهای مولتی برند

 • دانگل EFT

دانگل EFT

دانگل EFT

این دانگل محصول تیم مطرح حلب تک (Halab Tech) است. تیم حلب یکی از دولوپرهای نام آشنای دنیای GSM است. از قابلیتهای بسیار کاربردی این دانگل میتوان آنلاک قفل امنیتی گوشیها بدون پاک شدن اطلاعات را بیان کرد که نسبت به باکس و دانگلهای دیگر این دانگل در این زمینه قدرتمندتر از سایر رقبا عمل میکند. پس اگر برای آنلاک قفل امنیتی دنبال ابزار میگردید دانگل EFT را فراموش نکنید البته این ابزار قابلیتهای زیادی دارد که اگر قیمت آن را هم در نظر بگیریم گزینه بسیار مناسبی است که میتواند مثل آچار فرانسه کنار دستتان باشد.

 

 • دانگل CM2

دانگل CM2

دانگل CM2

این ابزار استاد سرویس دهی برا اساس چیپست CPU گوشیست و به مدل، برند و … وابسته نیست. CM2 برای هر نوع از چیپست CPU نرم افزار مجزا دارد به این معنی که بعد از نصب آن روی سیستم چندین برنامه مختلف را در اختیار خواهید داشت که هر کدام مربوط به یک نوع چیپست cpu است. این دانگل قدرت خوبی در سرویس دهی دستگاههای MTK و Qualcomm و… دارد و تقریبا یک ابزار همه فن حریف است. دانگل CM2 برای گوشیهای چینی که با انواع و اقسام CPUها در بازار موجود هستند نیز کاربردی است و سرویسهای متنوعی را ارائه میدهد.

در این مقاله سعی کردیم بیشتر باکس و دانگلهای کاربردیتر و قدرتمندتر را معرفی کنیم چرا که ابزارهای بسیاری در بازار عرضه شده اند که گاهی تصمیم گیری برای انتخاب را کمی سخت میکنند اما نکته مهمی که بایستی در خرید باکس و دانگل در نظر داشته باشید میزان ورودی مشتری و سرویس دهی هایی که بیشتر مورد نیازتان است میباشد زمانیکه این موارد را برای خود مشخص کنید راحتتر میتوانید ابزار مورد نیازتان را پیدا کنید.

امیدواریم این مقاله براتون مفید واقع شده باشه منتظر نظرات شما هستیم…

 

درباره مهندسین برتر

مجتمع فنی آموزشی مهندسین برتر با 20 سال سابقه ، با ارائه مدرک فنی و حرفه ای با کد بین المللی و انجام تعمیرات تخصصی موبایل و توزیع قطعات موبایل فعالیت دارد .

ایمیل: info@gsmbartar.com

پیوند های مفید
نماد اعتماد
آدرس

آدرس آموزشگاه : استان البرز، شهر کرج، سه راه گوهر دشت، ابتدای بلوار یادگار امام، نبش کوچه شهید جوادی، ساختمان علی طبقه اول

تلفن آموزشگاه: 34452008 (026)

واتس اپ : 09395431515 ( مشاوره رایگان )

آدرس شعبه : استان البرز، شهر کرج، خیابان دانشکده، روبروی پاساژ دانشکده، نبش کوچه گلستان 

تلفن شعبه: 32283470 (026)

واتس اپ : 09027803311 ( مشاوره رایگان )

تمامی حقوق برای سایت مهندسین برتر محفوظ می باشد.

×

مهندسین برتر

×